Wypadek w Bielawie Dolnej.

Wypadek w Bielawie Dolnej. 10 sierpnia 2012.

 Około godz. 18 na drodze nr 351, na prostym odcinku drogi, doszło do czołowego zderzenia 2 aut osobowych, Mercedesa i Peugeota.

Według informacji jakie otrzymaliśmy z Komendy Policji w Zgorzelcu, 27-letni mężczyzna, mieszkaniec Pieńska, prowadzący samochód marki Mercedes stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na sąsiedni pas jezdni, uderzając czołowo, w prawidłowo jadący z naprzeciwka samochód marki Peugeot. Obrażeń doznali wszyscy pasażerowie Peugeota - małżeństwo z dwojgiem dzieci. Dodatkowo obrażeń doznał pieszy, stojący z rowerem mieszkaniec Bielawy. Kierowca Mercedesa zmarł.

Wypadek 

Wypadek  Wypadek
 Wypadek  Wypadek

Zdjęcia udostępnione przez syna właściciela posesji Łukasza Pieczykolano z godz. 18:30.


Świadkiem całego zdarzenia był pan Zbigniew Pieczykolano, na którego oczach rozegrało się całe wydarzenie (na zdjęciu poniżej).

Wypadek

Pan Zbigniew stał w tym miejscu za ogrodzeniem, na swojej posesji, w chwili gdy jedno z aut uderzyło w ogrodzenie. Został odrzucony na ścianę swojego domu. Na szczęście obyło się bez obrażeń.

Zdaniem pana Zbigniewa, kierowca Mercedesa celowo zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka Peugeota z Iłowej, w którym na wczasy do Chorwacji jechało małżeństwo z dwojgiem dzieci. Najmłodsze miało ok. 2 lat. W kolizji poszkodowany został również mieszkaniec Bielawy Dolnej.

Prędkość Mercedesa była tak duża, że po kolizji, samochód ten zatrzymał się ok. 150m od miejsca zderzenia. Prędkościomierz w rozbitym aucie wskazywał 170km/h. Całe zdarzenie miało miejsce na terenie zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość 50km/h.

W wyniku tego wypadku zginął kierowca Mercedesa, a 5 niewinnych osób przebywa w szpitalu. 4 osobowa rodzina, zamiast wczasów w Chorwacji spędzi urlop w szpitalu.

Zdjęcia z miejsca wypadku, następnego dnia.

 Wypadek  Wypadek
 Wypadek  Wypadek
 Wypadek  Wypadek
Wypadek Wypadek
Wypadek  Wypadek
 Wypadek
Miejsce odległe o 150m od miejsca wypadku, gdzie zatrzymał się Mercedes.
 WypadekSiła uderzenia była tak duża, że tyle zostało z felgi Peugeota - mówi pan Zbigniew.

Kolejne zdjęcia z wypadku dostarczone przez Magdalenę Daśko, dostępne tylko na naszym foto blogu - kliknij aby obejrzeć.

Akcja ratunkowa trwała do 2 godziny w nocy.

Temat tego wypadku został poruszony na naszym forum - czytaj i komentuj.

 Zdjęcia zostały zamieszczone również na naszym toto blogu - wejdź na foto blog.